Snowboardy Quiksilver v letu nahradí longboardy

Longboard vs. skateboard

Longboardy vznikly jako alternativa k surfování na souši. Proto je i jejich konstrukce ve srovnání s klasickým skateboardem jiná. Vyznačuje se delší palubovkou, rozestupem kol i nižší tvrdostí. U longboardů se rovněž využívá rozdílná geometrie. Jejich cílem je totiž navodit atmosféru surfingu nebo snowboardingu a to nejen konstrukcí, ale také designem.

Historie longboardů

První longboardy mají na svědomí vášniví surfaři. Ti se do jejich výroby pustili už ve 40. a 50. letech minulého století, kdy hledali alternativu k surfingu v období, kdy se na moři netvořily pořádné vlny. Od té doby se technologie longboardů každým rokem vyvíjela, aby se desky výkonem vyrovnaly moderním sportem na kolečkách. Longboardy tak dnes můžeš využít nejen pro přepravu z bodu A do bodu B, ale i závody či tanec v rámci freestyle disciplín.

Stylové longboardy Quiksilver

Stálicí v rámci produkce longboardů je ve světovém měřítku zejména firma Quiksilver. Ta na prkna určená ulicím přenáší motivy inspirované surfingem i první zpracování. Longboardový komplet Quiksilver Bluelaou ze 7-vrstvého březového dřeva tak bude tvůj ikonický společník na letních toulkách městem. Znamenité provedení nabízejí i longboardové komplety Quiksilver Paradise a Quiksilver Psycadelica, které u nás najdeš v jednotné univerzální velikosti.

Ideální parťák nejen do města

Longboardové komplety Quiksilver se navíc stanou tvými parťáky nejen v městské džungli, ale i během kratších výprav po okolí. Pomůžou ti přitom polyuretanová kolečka, otočené trucky ao bezpečnost se postarají i gripy. Na tobě je už potom jen výběr potisku, který bude co nejvíce vystihovat tvou osobnost. Proto pokud jsi spíše dravec, určitě tě potěší komplet Quiksilver Seaside, ale v případě, že máš raději klasiku tak určitě neohrdneš longboardovým kompletem Quiksilver Hightide.

⌨️ K. Kmeťová 📸 Quiksilver


Kamenné prodejny Board Paradise