Nejdražší tenisky na světě

  Nejsou tenisky jako tenisky. Ale to asi všichni milovníci této obuvi vědí. Pro každého vyznavače kvalitních sportovních bot má hodnotu něco jiného. Někteří upřednostní starou klasiku, jiní zase sneakersy za miliony dolarů, protože mají pro ně investiční a sběratelskou hodnotu. Éra tenisek tak zažívá nový rozměr, protože tenisky zavítaly do aukčních síni, kde lámou rekordy v prodejních cenách.

Nike Air Yeezy značky Kaneye West


  Přední příčky v žebříčku nejdražších tenisek na světě patří společnosti Nike a jeho dceři Jordan. Pokud si však myslíš, že prvenství tak patří legendárnímu Michaelu Jordanovi si na omylu. Na konci dubna v roce 2021 vydražil aukční dům Sotheby's v New Yorku prototyp tenisek Nike Air Yeezy, které měl obuté Kanye West na předávání Grammy v roce 2008. Soukromý sběratel byl ochoten za tento pár zaplatit neuvěřitelných 1,8 milionu dolarů.

Nike Air Ships od Michaela Jordana


  O pár stovek tisíc dolarů méně, přesněji za 1,47 milionu, se vydražily i tenisky Nike AirShip, které nosil Michael Jordan v roce 1984. Jeden prim však tomuto modelu je třeba nechat. Pokud v případě Kaneye West šlo o prototyp, tyto tenisky jsou nejdražšími nošenými exempláři prodanými v aukci na sklonku roku 2021.

Ošoupané Nike Waffle za 437 500 dolarů
  Nike Waffle Racing Flat Moon Shoe bylo vyrobeno jen 12 párů a většinu z nich testovali atleti před Olympiádou v Mnichově. V létě v roce 2019 si jeden pár z této kolekce vydražil v newyorské aukční síni Sotheby's kanadský sběratel za neuvěřitelných 437.500 dolarů.

Diamantové krásky za více než 3 miliony eur
  No a nezapomněli jsme ani na chuťovku pro všechny milovníky luxusu. Designéři značky Bicion ve spolupráci s Danem Gemache z Mache Customs Kicks vytvořili tenisky s názvem „The Fire Monkey“, které stojí neuvěřitelných tři miliony eur. Modré tenisky jsou pokryty stovkami bílých diamantů a safírů vsazených do 18karátového bílého zlata a dokonce mají i pevnou zlatou visačku.

Skoro 2 miliony eur za Air Jordan
  U drahých šperků ještě chvilku zůstaneme, protože téměř 2 miliony eur by si zaplatil za Solid Gold OVO x Air Jordan tenisky, které vzešly ze spolupráce mezi kanadským rapperem Drakem a značkou Nike. Tenisky navrhl americký umělec Matthew Senna a každá bota je potažena 24 karátovým zlatem, přičemž váží přes neuvěřitelných 22 kilogramů. Tato vychytávka tedy asi jednoznačně není k nošení, spíše k investování.

Tenisky pro smrtelníky
  Jak jsme již v úvodu napsali, rekordér v počtu nejdražších tenisek na světě je bez pochyb společnost Nike, která se spolu s kousky z kolekce Air Jordan umístila v americkém žebříčku nejdražších tenisek na světě vytvořených portálem luxe.digital hned dvacetkrát. Skvělé Air Jordan nebo Nike Air tenisky však můžeš mít i ty a nemusíš na nich šetřit celý život. V naší aktuální nabídce najdeš hned několik zajímavých kousků, ale my doporučujeme nestárnoucí klasiky Nike Air Max SC nebo Nike SB BLZR Court.

 

⌨️ K. Kmeťová 📸 google


Kamenné prodejny Board Paradise