Jak odstranit skvrny z oblečení

Jak odstranit žvýkačku z oblečení

Žvýkačka je skvělá lepkavá pochoutka, ale požitek z ní tě rázem projde, když se přilepí na tvé oblíbené oblečení. V tomto případě nejlépe pomáhá kostka ledu. Díky ní žvýkačka zmrzne a ty ji můžeš rychle z oblečení odstranit nožem. Pokud led nepomůže, tak zabal mikinu nebo jiný kousek do plastového sáčku a vlož ho na chvilku do mrazáku. To už by mělo zafungovat na 100%.

Žvýkačka nebo rez na oblečení foto 1

Jak odstranit rez z oblečení

I když rez není častou komplikací v případě oblečení, může se ti doma stát, že se dostane do poškozené pračky a zašpiní tak tvé oblíbené kousky. Nemusíš však hned věšet hlavu, ik odstranění rzi z oblečení můžeš vyzkoušet několik osvědčených triků. Skvěle ti poslouží sůl, citrónová šťáva, peroxid vodíku i prášek do pečiva. Například můžeš skvrnu na oblečení od rzi posolit, postříkat citrónovou šťávou a nechat usušit na slunci. Uvidíš, že výsledek bude ohromující.

Jak odstranit krev z oblečení

Krev se na oblečení dokáže dostat také velice jednoduše. Stačí, když pracuješ v kuchyni, připravuješ věci do školy nebo se holíš. No, co je už horší, skvrny od krve například na tričku nelze tak jednoduše vyčistit. Proto měj na paměti, že krev rychle schne a tak ji co nejdříve vyčisti. Při dilematu jak odstranit krev z oblečení však zapomeň na horkou vodu, ta vše jen zhorší. Použij proto studenou vodu, peroxid vodíku a skvrny odstraňuj jemně. Drhnutím je totiž vtlačuješ stále více do vnitřních struktur oblečení.

Krev nebo lepidlo na oblečení foto 2

Jak odstranit lepidlo z oblečení

Lepidlo dokáže také nadělat hezkou šarapatu, při jeho odstraňování z oblečení však budeš potřebovat trošku více přípravků. No skvělý čistící koktejl můžeš namíchat ze dvou lžíc bílého octa. Ty přidej do pól sklenice teplé vody s pár kapkami odlakovače s acetonem. Vše nanes na bavlněný tampon a můžeš začít čistit. Pokud bude lepidlo příliš zajedeno do oblečení, vyzkoušej zubní kartáček s měkkými štětinami.

Jak odstranit mastné skvrny z oblečení

Olej a mastnota patří k nejodolnějším skvrnám, které lidstvo zná. Takže i přesto, že čištění těchto skvrn z tvých oblíbených kousků jde obtížně, nic není nemožné. Zkus na nich použít například sodu bikarbonu. Navlhči tedy skvrnu vodou, posyp sodou a nech oblečení odležet celý den a noc. Potom celý nános jemně odstraň a opět postižené místo očistí vodou.

Mastné skvrny a inkoust na oblečení foto 3

Jak odstranit inkoust z oblečení

Tak jako u krve i v případě zašpinění oblečení inkoustem bys měl jednat rychle. Vyschlý inkoust totiž už vyčistíš těží. Takže hned po nehodě seber do ruky líh nebo odlakovač a jemným tamponem odstraň inkoust z kritických míst tvých oblíbených kousků.

⌨️ K. Kmeťová 📸 google


Kamenné prodejny Board Paradise